27.09.2013 r. – poszukiwania – Sucha Beskidzka

Akcje02-10-2013 | admin

Przy współpracy z miejscowymi jednostkami Straży Pożarnej oraz Policji przeszukany został zalesiony i górzysty teren tzw. osiedla Podksięże. Poszukiwania prowadzone były w formie tyraliery, zespołów nawigator + przewodnik + pies oraz quadów pomocnych w transporcie i przeszukiwaniu ścieżek, szlaków oraz dróg.

Po blisko czterech godzinach poszukiwań pies Lucky naszedł na stożek zapachowy. Nawigator przy użyciu kamery termowizyjnej potwierdził niezawodność nosa czworonoga. Kobiecie udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej, a następnie została przewieziona w miejsce gdzie było możliwe przekazanie zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Zaginiona została odnaleziona 1,5 km od domu. Wyziębiona, ale bez obrażeń została przewieziona do szpitala w Suchej Beskidzkiej.