MANEWRY RAT. WYSOKOŚCIOWEGO

Inne25-03-2012 | admin
wysokosciowka2012

Organizatorami ćwiczeń były GPR Kęty oraz www.climbwork.com.
Pierwszego dnia działań udało się w bardzo szybkim czasie wykonać założenie przetransportowana poszkodowanego, przejętego od grupy medycznej, szybami wind do góry z przekazaniem w połowie wysokości poszkodowanego z prawej do lewej windy poprzez otwór w ścianie i zastosowanie dwóch niezależnych balansów, tam zaś z zastosowaniem dwóch trójnogów na dach przez otwory w stropach gdzie został opuszczony wraz z ratownikiem tyrolką na dół. Wszystkie systemy działały niezależnie.

Kolejnym założeniem było wykonanie balansu na wspomnianej już tyrolce i przejęcie kolejnej poszkodowanej z zalanego terenu.
Drugi dzień zmagań ratowników polegał na konkurencjach sprawnościowych z dziedziny ratownictwa wysokościowego. Były to: budowa blokerów na czas oraz podciągniecie ciężaru, wspinanie tyrolką od dołu do góry przy wpięciu na samych karabinkach , oraz przejazd przez tor sprawnościowy pojazdem typu quad.

Jako organizatorzy bardzo dziękujemy za tak liczne przybycie oraz miłą atmosferę całych ćwiczeń. Jednocześnie pragniemy podziękować panu Maximilianowi Rejmanowi oraz firmie LINEAL SYSTEM za zakup nagrody i pomoc w organizacji.

ZO