PREZENT POD CHOINKĘ

Inne21-12-2010 | admin
pod_choinke_klatka

Okres świąt sprawia, iż rodzice kupują swoim pociechą malutkie szczeniaki, sprawiając sobie i najbliższym bezcenną radość
z posiadania najcudowniejszego czworonożnego, pokracznego stworzenia.

Niestety taki prezent do końca bywa nie przemyślany. Czworonożny przyjaciel rośnie, brak odpowiedniej socjalizacji z otoczeniem, brak odpowiednich zasad przebywania w domu, brak posłuszeństwa – pogryzione papcie, buty, krzesła, posikane łóżko, szczekanie podczas nieobecności właściciela – winny….. pies?? Niestety, winny jest wyłącznie właściciel, który nie posiadał dostatecznej wiedzy podejmując decyzję o zakupie psa.

Brak panowania nad psem sprawia, że psy wyrzucane są z samochodu daleko od domu – beznadziejny właściciel odjeżdża z piskiem opon, pies biegnie, próbuje go dogonić – bezskutecznie. Bezduszny właściciel przywiązuje nieznośnego psa w lesie, skazując go na nieuniknioną śmierć.

Psy potrzebują naszej opieki, miłości i domu. Potrzebują świadomych i odpowiedzialnych właścicieli.

Zanim kupisz swojemu dziecku psa kup mu smycz, wyznacz okres próbny i sprawdź czy będzie potrafił przez miesiąc wychodzić ze „smyczą” na spacer codziennie. Pies wymaga ruchu, dom czy ogród nie  zaspokoją jego potrzeb.

By wybrać szczeniaka na nowego członka rodziny należy przeprowadzić testy predyspozycji miotu od 6 do 7 tygodnia życia psa. Pomogą one  wyselekcjonować odpowiedni charakter naszego czworonożnego przyjaciela.

Proste zasady wspólnego życia wprowadzane od pierwszych dni psa w nowym domu, podstawy posłuszeństwa, jasna komunikacja
i traktowanie psa jako członka rodziny (oczywiście z zachowaniem zdrowego rozsądku) sprawią, iż nasi czworonożni przyjaciele odwzajemnią okazywaną przez nas troskę nie tylko w zbliżające się Święta Bożego Narodzenia – przemawiając w Wigilię ludzkim głosem, ale przez wiele wspólnie przeżytych lat.