Ochotniczna straż pożarna Kęty

Ochotnicza Straż Pożarna w Kętach

SEARCH CAMP 2013

Szkolenia29-11-2013 | admin
searchcamp2013

Weekendowy plan szkolenia był napięty. W piątkową noc, po warsztatach z efektywnej komunikacji, uczestnicy wzięli udział w marszobiegu. Ratownicy podzieleni na 6 – cio osobowe zespoły poruszali się od punktu do punktu, wykonując wspólnie zadania przygotowane przez organizatorów. Najważniejszym punktem programu szkolenia były sobotnie zajęcia teoretyczne i warsztatowe. Rozpoczęły się one wykładem dr n. społ. Pani Agnieszki Wlazło – psychiatrę, psychologa, nt. Zachowania osoby zaginionej chorującej na otępienie. Kolejnym punktem programu były zajęcia warsztatowe w grupach:

  • Niebieska (dowódcy) – Dowodzenie akcją poszukiwawczą na gruzowisku oraz w terenie – prowadzącym był bryg. Piotr Kuliński,
  • Pomarańczowa (planiści) – Planowanie akcji poszukiwawczej – prowadzący sekc. Michał Szalc,
  • Zielona (przewodnicy psów i nawigatorzy) – Praktyczne aspekty poszukiwań z użyciem GPS – prowadzący mł. bryg. Marcin Płotica.

Podsumowaniem sobotnich zajęć warsztatowych były praktyczne zajęcia w terenie zorganizowane w postaci pozorowanej akcji poszukiwawczej.

W niedzielny ranek uczestnicy szkolenia zwiedzili wraz z psami Podziemną Trasę Kopalni Węgla Kamiennego w Nowej Rudzie. Niedzielne popołudnie minęło na podsumowaniach weekendowych zmagań i analizie sobotniej akcji poszukiwawczej.

Dziękujemy Organizatorom szkolenia.

Kategorie aktualności:

Współpraca: