WALENTYNKI Z PSAMI NA RYNKU W KRAKOWIE

Inne03-02-2012 | admin
walentynki2012_NET_TV_PSY_WALENTYNKI

Impreza pod tytułem WALENTYNKI Z PSAMI 2012 to pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce. Głównymi bohaterami będą psy ratownicze – ich serca i poświęcenie są niezmierzone dla ratowania ludzi zasypanych w gruzach zawalonych budynków  i zaginionych  w terenie otwartym.

Przybliżymy pracę naszych czworonożnych przyjaciół z GPR OSP Kęty oraz będziemy uczyć odpowiedzialności w podejściu do psów, bezpiecznego zachowania się w stosunku do nich.
Chcemy pokazać młodzieży alternatywną formę spędzania wolnego czasu jaką jest praca z psem ratowniczym – przez zabawę do zawodowstwa.
Będziemy uświadamiać, że pies to nie zabawka, lecz żywa istota, która jest niezastąpionym do tej pory partnerem ratowników do szukania osób zaginionych. Nie wymyślono jeszcze bardziej skutecznego sprzętu do poszukiwań od psiego nosa i jego sprawności.

Podczas WALENTYNEK Z PSAMI 2012 będziemy prowadzić zbiórkę pieniędzy na wyposażenie samochodu specjalistycznego do przewozu psów ratowniczych, przewodników  i ratowników GPR Kęty.
W roku 2011 nakładem własnych funduszy OSP zakupiła używany samochód VW LT, który został skarosowany i przystosowany do przewozu psów ratowniczych, przewodników oraz ratowników. Jednak doposażenie jest jeszcze bardzo ubogie, potrzebujemy m.in.: system nawigacji osobistej przewodników, psów i ratowników, łączność osobistą – radiostację, oświetlenie, laptopa, drukarkę, roletę ze stelażem
z mocowaniem do boku samochodu, oświetlenie pola dowodzenia i wiele innych urządzeń.

Patronat medialny: Mój pies, TVP Kraków, Radio Andrychów, Info Kęty.
Patronat: Urząd Gminy Kęty.
Partner: Urząd Miasta Krakowa

RELACJA ONLINE Z WALENTYNEK;-)))